Dnes je Utorok, 28.3.2023, meniny má Soňa, zajtra Miroslav
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Prešove

Kam v Prešove

Prešov a okolie sú veľmi zaujímavým regiónom pre všetkých návštevníkov a turistov.

Ak máte radi históriu a rozličné pamiatky, určite si prídete na svoje. Navštíviť alebo vidieť tu môžete Bosákovu banku, Evanjelické kolégium, Floriánovu bránu, Františkánsky kostol, Gréckokatolícky biskupský palác, Kalváriu, Kláštor františkánov, Ortodoxnú synagógu, Palác Klobušických, Radnicu, Rákocziho palác, barokové súsošie Immaculaty alebo Župný dom. Zaujímavá je aj katedrála Jána Krstiteľa. V okolí Prešova je tiež niekoľko zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Jedinečným svetovým unikátom sú Dubnícke opálové bane, Jaskyňa Zlá diera, zrúcaniny Soľnohradu, Kapušiansky hrad a Šarišský hrad.

Pre tých, čo majú radi turistiku a pohyb, je regióne veľmi vhodným. Je tu veľa zaujímavých regionálnych cyklistických trás, ktoré vedú po okolitej prírode a dedinkách. Najznámejším rekreačným strediskom v regióne je Sigord a sú tu možnosti nielen na turistiku, ale aj člnkovanie, vodné športy a pre športových rybárov. Priamo v meste je metské letné kúpalisko.

Neďaleko sú aj Slanské vrchy, kde môžete zažiť veľmi pekné scenérie a nenáročné prechádzky.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 11°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Prešov.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok